اخبار انتشارات, مسابقه, وبلاگ

مسابقه نویسندگی در سایه‌ ها

مسابقه نویسندگی سایه ها

انتشارات سایه‌سیاه جشنواره‌‌ای به عنوان مسابقة نویسندگی در سایه‌ها ۱۴۰۲ را برای داوطلبان علاقمند به مسابقات داستان‌نویسی در حوزه مسائل فانتزی، تاریخی و… برگزار می‌نماید؛ تا بتوانند آثار خود را به صورت تولید محتوا متنی در صورت واجد شرایط در زمان مقرر در بخش‌های متنوع این جشنواره ثبت نام کنند. در ادامه به معرفی و شرایط مسابقه نویسندگی سایه ها می‌پردازیم.

هدف جشنواره ادبی در سایه‌ها

جشنواره ادبی در سایه‌ها زیرنظر معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرکرد با هدف کشف استعدادهای ادبی و تأکید برمسائل اجتماعی، روانی و سرگرمی برگزار می‌شود. لذا علاقمندان به این جشنواره می‌توانند آثار خود را در دو بخش با موضوعات اصلی و آزاد ارسال نمایند؛ موضوع اصلی از سوی دبیرخانه جشنواره بر حسب ژانر فانتزی و تاریخی انتخاب خواهد شد؛ اما در بخش آزاد مخاطبان این جشنواره می‌توانند در موضوعات دیگری به انتخاب خود آثار خود را در قالب داستان بلند، نمایشنامه و داستان نویسی در حوزه کودک و نوجوان و … ارسال نمایند.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب سایه سیاه

همچنین، علاوه بر موارد ذکر شده داوطلبان جشنواره ادبی در سایه‌ها ۱۴۰۲ نیز می‌توانند در مسابقه داستان‌خوانی شرکت نموده و متن نوشته خود را در قالب پادکست به معاونت فرهنگی انتشارات سایه‌سیاه ارسال کنند. در این جشنواره نیز زمانی را به برگزاری کارگاه های آموزشی در خصوص موضوع اصلی جشنواره برای کودکان و سایر متقاضیان دیگر اختصاص داده شده و به بزرگداشت افراد پیشکسوت ادبیات پرداخته خواهد شد. در ادامه این مقاله برای آشنایی بیشتر شما داوطلبان با جشنواره ادبی در سایه‌ها ۱۴۰۲ تصمیم بر آن داریم تا توضیحاتی در رابطه با زمان و شرایط، نحوه ثبت نام و زمان برگزاری در این جشنواره را ارائه دهیم.

معرفی جشنواره ادبی در سایه‌ها ۱۴۰۲

جشنواره ادبی در سایه‌ها با هدف توجه به مسائلی در در سایه‌ها اجتماعی، روانی و سرگرمی از سوی دبیرخانه فرهنگی و اجتماعی انتشارات سیاه‌سیاه و با رعایت و توجه به مسئولیت اجتماعی افراد شرکت کننده برگزار می شود. این جشنواره برای مخاطبان علاقمند به حوزه ادبیات در قالب داستان‌نویسی و یا تولید محتوا متنی در حوزه های مختلفی مانند داستان بلند، نمایشنامه و داستان‌نویسی در حوزه کودک و نوجوان و… برای شناخت و کشف استعدادهای ادبی کودکان و داوطلبان بزرگسال درنظر گرفته شده تا نقش مؤثری در ادبیات رخدادهای ملی کشور داشته باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب اولین پادشاه روشنایی

موضوعات جشنواره ادبی در سایه‌ها ۱۴۰۲ در رابطه با موضوعات اصلی در حهت ارتقای سطح کیفی داستان‌های ایرانی در ژانر فانتزی انتخاب خواهد شد؛ به عنوان مثال موضوع اولین جشنواره برگزار شده در مورد ژانر فانتزی- علمی در سال ۱۳۹۹ برگزار شد. علاوه بر این موضوع دومین دوره جشنواره با محوریت قهرمان ناقهرمان در داستان، فرصتی را در اختیار متقاضیان قرار داد تا داوطلبان بتوانند آثار خود را ارسال نموده و از بین آثار داستان‌نویسی و نمایشنامه و داستان‌نویسی در حوزه کودک و نوجوان و…  بهترین معرفی و به نمایش گذاشته شوند.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب شاهزاده مطرود

همچنین، برای سپاس و قدردانی از افرادی که آثار خود را برای این جشنواره ارسال نموده اند معاونت فرهنگی انتشارات سیاه‌سیاه نیز جوایزی را برای داوطلبان برتر این جشنواره در نظر می‌گیرد که با توجه به کیفیت محتواهای ارسال شده هرساله این جوایز تغییر می‌کند. میان داوطلبان شرکت کننده در این جشنواره دانش‌آموزانی دیده می‌شوند که علاقمند به شرکت در جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی و هنری می‌باشند. بنابراین این افراد هم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و مسابقة نویسندگی در سایه‌ها بازة سنی مشخصی ندارد و صرفاً به کیفیت آثار ارسالی اهمیت داده می‌شود!

فراخوان رقابت نویسندگی ادبی In Shadows منتشر شد.

مهلت ارسال آثار: ۱دی‌ ماه لغایت ۲۹ اسفند ۱۴۰۲

این رویداد توسط انتشارات سایه‌سیاه (Black Shadow Publication)، یک نشر خصوصی که به روایت‌های بلند اختصاص دارد، برگزار می‌شود. مسابقه در سایه‌ها یک رویداد سالانه است که بهترین آثار ادبی بلند داستانی و را بصورت آنلان برگزار می‌کند.

درباره مسابقه

 1. شرکت در این مسابقه برای افراد با سنین مختلف آزاد است.
 2. تمام آثار داستانی، غیر داستانی و ترکیبی پذیرفته می‌شوند.
 3. تعداد کلمات هر اثر باید ۵۰۰۰ کلمه یا بیشتر باشد(به استثنای عنوان).
 4. زبان مورد پذیرش فارسی است. داستان بر اساس متن فارسی داوری خواهد شد.
 5. مرز بین نظم و نثر اغلب مبهم است، اما لطفاً در نظر بگیرید که این رقابت شعر را در نمی پذیرد.
 6. لطفا از یک فونت خوانا و تیره استفاده کنید. تک فاصله بین خطوط کافی است.
 7. ارسال‌های همزمان در چند رقابت ایرادی ندارد، اما در صورتی که اثری در جای دیگری پذیرفته شد، فوراً آن را از این رقابت پس بگیرید.

هزینه شرکت در مسابقه

شرکت در این جشنواره مشمول (۵۰هزار تومان) هزینه خواهد بود. این هزینه برای چاپ اثر جهت داوری بهتر است.

جوایز مسابقه

جایزه بزرگ: ویراست، صفحه‌آرایی، طراحی جلد،‌ کسب شابک فیپا و مجوز رایگان برای چاپ کتاب در نشر سایه‌سیاه

مقام دوم: ۲۰۰ هزار تومان + ۴۰۰ هزار تومان بن هدیه برای خرید از نشر سایه‌سیاه

نفر سوم: ۲۰۰ هزار تومان + ۲۰۰ هزار تومان بن هدیه برای خرید از نشر سایه‌سیاه

داوری مسابقه در سایه‌ها

آثار ارسالی شرکت‌کنندگان در سه بخش داوری می‌شود. در بخش اول از لحاظ معنایی و ادبیات دستوری مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بخش دوم محتوای اصلی داستان از نظر ارتباط و هم‌بستگی وارسی می‌شوند و در نهایت جنبه‌های زیباشناختی اثر امتیاز دهی خواهد شد.

زمان اعلام برندگان مسابقه

با اتمام داوری، برندگان مسابقه در خرداد سال بعد اعلام خواهند شد.

نحوه ارسال آثار

آثار خود را به ایمیل bshpublication@gmail.com و یا آیدی BlackShadow1992@ در تلگرام ارسال نمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “مسابقه نویسندگی در سایه‌ ها

 1. امیرحسین حاجی حسنی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون بابت فرصتی که در اختیار عزیزان قرار میدهید. چطور میتونم به متنهایی که سالهای قبل رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند دسترسی پیدا کنم؟ لطفا به من اطلاع دهید

  1. سلام
   تا زمانی که روند چاپ آثار کامل نشود، انتشارات حق نشر نسخه دیجیتال کتاب‌ها را ندارد. چاپ اثار برنده دو مسابقه قبل در حال تکمیل می‌باشد و فعلا نسخه‌ای برای عموم در دسترس نیست.

 2. کوثر درویشی گفت:

  سلام

  مسابقه بعدی کی برگزار می‌شه؟

  1. سلام
   مثل هر سال، شروع مسابقه از اول زمستان تا پایان آن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید